Zajęcia dla szkół

Home / Uncategorized / Zajęcia dla szkół

 

Zajęcia w Midicentrum dzielimy na tradycyjne i projektowe.

Zajęcia tradycyjne (wtorki i piątki) – polecane grupom, które zaczynają swoją przygodę z Midicentrum lub nie odwiedzają nas zbyt często. Są to zwykle zajęcia z robotyki uzupełniane zajęciami kreatywnymi z różnych dyscyplin. Zajęcia odbywają się zwykle w podziale na dwie grupy.

Jedna zajmuje się w dużej sali robotyką i programowaniem z zestawami LEGO WeDo oraz LEGO Mechanizmy (najczęściej sześciolatki, klasy 1-3) lub LEGO Mindstorms czy też drukiem 3D (od klasy 4 wzwyż, również grupy ze szkół średnich i dorośli!).

Druga część klasy w tym czasie korzysta z małej sali, w której prowadzone są zajęcia tzw. kreatywne (film, animacja, muzyka, astronomia, łamigłówki, języki obce, storytelling, filozofia dla dzieci, konstrukcje LEGO Basic lub LEGO Duplo, LEGO Architecture, praca z darmowymi programami graficznymi i muzycznymi na iPadach, kodowanie na dywanie i in.)

Przykładowe zdjęcia z zajęć tradycyjnych – tu

Zajęcia projektowe (środy i czwartki) – polecane grupom, które pierwsze kroki w Midicentrum mają już za sobą. Cała grupa poznaje wybrany temat, który daje szerokie pole do samodzielnych i zespołowych działań animowanych przez instruktorów.

W minionym roku szkolnym były to następujące tematy:

1. Projekt Cztery żywioły – WODA (zdjęcia), POWIETRZE (zdjęcia), OGIEŃ (zdjęcia), ZIEMIA (zdjęcia)

2. Projekt Bieguny nauki – JĘZYKI ŚWIATA (zdjęcia), KOSMOS (zdjęcia), LOGIKA/ MATEMATYKA (zdjęcia), GRY PLANSZOWE (zdjęcia)

Nowości

W roku szkolnym 2018/19 realizowane będą:

  1. W środy – Projekt Nauka (start 19 IX) do wyboru przez nauczyciela lub instruktorów spośród projektów realizowanych w ubiegłym roku
  2. W czwartki – Projekt Człowiek – CIAŁO (X-XII 2018), ZMYSŁY (I-III 2019), UMYSŁ (IV-VI 2019)

 

Dodatkowe wydarzenia w nadchodzącym roku szkolnym

  • 8-12 października 2018 – Tydzień Muzyki
  • 19-23.11.2018- Tydzień Praw Kobiet (zachęcamy wychowawców klas starszych szkół podstawowych oraz średnich do zapisów w tym terminie!)
  • marzec 2019 – miesiąc gier planszowych
  • kwiecień 2019 – miesiąc dla Ziemi
  • 6-10.05.2019 – Tydzień Czarnej Hańczy
  • 3-7.06.2019 – Tydzień Dziecka

Co w praktyce oznaczają te daty dla Ciebie, Drogi Nauczycielu? Jeśli zapiszesz swoją klasę w jednym (lub wielu 😉 ) z tych terminów, oznacza to, że Twoja klasa może zostać wybrana do wzięcia udziału w niepowtarzalnych zajęciach związanych z danym tematem tygodnia/ miesiąca. Jeśli bardzo Ci zależy, żeby nie zdawać się na przypadek i wziąć w nich koniecznie udział, poproś o to naszego instruktora podczas rozmowy rejestracyjnej. I odwrotnie – jeśli zdecydowanie nie masz ochoty na takie „odmienności”, również poinformuj o tym naszego instruktora już na etapie zapisywania klasy!

Jeśli zapoznałeś się już ze szczegółami naszej oferty, zapraszamy do rejestracji na zajęcia. Aby zapisać grupę, należy wypełnić internetowe Zgłoszenie na zajęcia w Midicentrum (w tej chwili nieaktywne).

Po otrzymaniu zgłoszenia w ciągu kilku dni roboczych instruktor Midicentrum kontaktuje się z wychowawcą i ustala terminy oraz, jeśli to możliwe, tematy wybranych przez nauczyciela zajęć.